Часті питання стосовно ритуальних послуг
Як отримати недоотриману пенсію у зв’язку зі смертю пенсіонера?
За недоотриманою пенсією необхідно звернутись в управління Пенсійного фонду, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, протягом шести місяців з дня смерті пенсіонера та надати наступні документи:
- паспорт;
- заяву про виплату недоотриманої пенсії;
- свідоцтво про смерть;
- документи, які підтверджують родинні стосунки;
- довідку органів місцевого самоврядування, або інший документ, який підтверджує факт спільного проживання з пенсіонером на день його смерті (для непрацездатних членів сім’ї документ, який засвідчує, що вони перебували на утриманні померлого пенсіонера).
У яких випадках тіло померлого направляють у морг?
Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я та Генеральної прокуратури України, від 28.11.2012 № 1095/955/119 “Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини” визначено випадки обов’язкового направлення тіла померлої людини в морг.
Обов’язково направляються в морг, для проведення судово-медичної експертизи, трупи людей:
- з ознаками насильницької смерті (падіння з висоти, дія гострих предметів, вогнепальної зброї тощо), асфіксії, дії крайніх температур, електричного струму, низького та високого атмосферного тиску, отруєнь тощо) або підозри на таку;
- смерть яких настала поза місцем їх проживання;
- особу яких не встановлено;
- віком до 60 років, які померли за місцем проживання, за відсутності диспансерного спостереження за хворим.
Не направляються для проведення судово-медичної експертизи трупи людей у випадках:
- які померли за місцем їх проживання, за наявності диспансерного спостереження за хворим, при відсутності ознак насильницької смерті чи підозри на таку;
- виявлення трупів людей віком понад 60 років, які померли за місцем їх проживання, за відсутності ознак насильницької смерті чи підозри на таку.
Чи обов'язково ховати прах після кремації?
Традиції нашого народу припускають, що тіло після смерті обов'язково має бути віддано землі. Це абсолютно правильно, якщо йдеться про традиційне поховання. Але якщо була проведена кремація тіла, варіантів у вас буде набагато більше.
На відміну від тіла, порох не становить жодної загрози, у нього немає запаху, немає жодних термінів або особливих умов для зберігання. Тому ви можете вчинити з ним так, як вважаєте за потрібне або відповідно до волі покійного.
Що можна зробити з прахом після кремації у Запоріжжі?
Поховати у землю. Це класичний варіант, який дуже близький до українців. Ви можете використати окрему могилу або допоховати урну в могилу до рідних. Поховання в землю дає людям спокій та можливість повернутися до місця упокою.
Розвіяти порох. Це дуже романтичний спосіб, який практично завжди обирають люди, кремовані за власним бажанням. Якщо людина заповідала кремувати себе, то, в більшості випадків, вона дає і вказівки щодо подальших дій. Багато хто вибирає з цією метою море, певне місто, місце, яке багато важило йому за життя.
Розмістити у колумбарії. При крематоріях працюють спеціальні колумбарії, де можна залишити урну. Це непогана альтернатива похованню у землю.
Залишити вдома або в саду. Такий варіант обирають багато родин у США та інших західних країнах, проте в українців він досі не прижився.
Які документи потрібні для похорону в Україні?
Для офіційної реєстрації поховання, виконання кремації чи поховання має бути оформлене свідоцтво про смерть людини.
Де отримати свідоцтво про смерть?
Свідоцтво про смерть оформляється у районному відділенні РАГСу за місцем прописки померлого або за місцем його смерті.
Які документи потрібні для отримання свідоцтва про смерть?
Свідоцтво про смерть у РАГСі оформляється на підставі паспорта померлої людини та медичного свідоцтва про смерть.
Людина, яка займається оформленням документів, звертається до РАГС за місцем смерті або за місцем прописки померлого та передає співробітнику:
- Медичне свідоцтво про смерть
- Паспорт померлої людини
- Свій громадянський паспорт
Після реєстрації смерті співробітник РАГСу видає:
- Свідоцтво про смерть
- Корінець від медичного свідоцтва про смерть із причиною смерті (довідка про причину смерті)
- Витяг для отримання допомоги на поховання
- Паспорт заявника.
Де отримати медичне свідоцтво про смерть?
Медичне свідоцтво про смерть можна отримати:
- у патологоанатомічному відділенні, якщо людина померла в лікарні і не направлена на судово-медичну експертизу
- у реєстратурі судово-медичної експертизи якщо людина померла не в лікарні і була направлена оперативною групою на встановлення причини смерті
- у поліклініці, якщо оперативній групі зрозуміла причина смерті під час огляду та не виявлено слідів насильницької смерті.
Що таке оперативна група?
Ця група до складу якої входить:
- слідчий поліції
- дільничний поліцейський
- судмедексперт із судово-медичної експертизи
У разі смерті людини вдома, на вулиці в гостях та інших місцях, померлого має оглянути така група, яка формується після вашого звернення до поліції за номером 102
Група, що приїхала на місце смерті, оглядає померлу людину, місце та обставини смерті, вивчає документи.
Після огляду група видає напрямок залежно від обставин смерті.